Реклама
Реклама
Реклама

Тепловий лічильник в квартирі - реальність чи фантазія?

  1. Як встановити тепловий лічильник в квартирі
  2. Як правильно підібрати тепловий лічильник
  3. Що ще почитати по темі?

І це зрозуміло. Ще зовсім недавно квартплата у нас в країні була настільки низькою, що мало хто звертав увагу на структуру комунальних платежів . Однак зараз щорічне зростання цін на послуги ЖКГ і тарифів на енергоносії змушує громадян задуматися, на чому ж можна заощадити, оплачуючи комуналку?

Подивіться прийшла вам квитанцію. У ній платежі за опалення становлять істотну частину квартплати. Проте взимку в будинку може бути холодно, а з приходом весняного тепла батареї продовжують «кочегарити». Справа в тому, що постачальники тепла не зацікавлені в якості наданої ними послуги, та й в економії теплоресурсів теж.

Оплата йде за затвердженими в незапам'ятні часи нормативам, що не залежать від реального споживання і тому сильно завищені.

І це зрозуміло

фото: Depositphotos

Якщо встановити в квартирах теплові лічильники, в чому їх господарям буде вигода? Відповідь лежить на поверхні - сума вашої оплати за надане тепло буде здійснюватися строго за фіксованими тарифами, відповідно до показання індивідуального лічильника, т. Е. За фактичне споживання теплової енергії.

При цьому можливе регулювання надходження тепла в квартиру в залежності від погоди. Її можна робити вручну за допомогою вентиля або в автоматичному режимі, шляхом електронної системи контролю за температурою в приміщенні. Таке регулювання дозволяє налаштувати різні режими подачі тепла, наприклад, в робочі дні днем, вночі і в вихідні. Система ця, звичайно, буде коштує недешево, проте окупиться вже через 2-3 роки.

Як встановити тепловий лічильник в квартирі

Найбільш простим вирішенням питання є теплової загальдомовий лічильник тепла і його установка. Він дозволить мешканцям вже не платити за тепло, яке не було подано в їх будинок.

Вартість теплового лічильника на багатоквартирний будинок - задоволення недешеве (від 16 тисячі рублів), але якщо розкинути суму за кількістю квартир, то вона не здасться такою вже високою. А економію після установки мешканці помітять відразу. Оплата за тепло буде нараховуватися не за згаданими нормативами, а за фактом. Платежі по теплу будуть розподілені відповідно до площі кожної квартири. Якщо в будинку є загальнобудинковий лічильник, то є можливість повернути сплачені за тепло гроші, якщо батареї були якийсь період холодними.

фото: Depositphotos

Тут, правда, слід відзначити такий факт. Якщо влітку платити за опалення взагалі не доведеться, то в опалювальний сезон виставлена ​​сума може бути значною.

Чи всі мешканці будинку зможуть витримати таку фінансове навантаження? Та ще людину треба поставити для зняття показань з лічильника і виписки поквартирних квитанцій.

Для того щоб встановити лічильник теплової енергії в багатоквартирному будинку, слід провести збори власників, зафіксувати рішення в протоколі, а потім звернутися з письмовою заявою до керуючу компанію з проханням про його підключенні.

Тільки індивідуальний лічильник обліку теплової енергії дозволить платити за реальний обсяг споживаного вами тепла. Правда, до обчисленою сумі може бути доданий якийсь доважок за опалення загальнобудинкових площ (під'їзду, сходових клітин та ін.).

Як правильно підібрати тепловий лічильник

Суть роботи лічильника обліку теплової енергії полягає в вимірі різниці температур і витрати теплоносія. Є два основних способи вимірювання витрати: ультразвуковий і тахометричних. Відповідно до них випускають два типи побутових лічильників обліку теплової енергії. Ультразвукові надійніше, точніше і довговічніше. Тахометрические, природно, не володіють такими високими якостями, але зате дешевше.

Тахометрические, природно, не володіють такими високими якостями, але зате дешевше

фото: джерело

Квартирні теплові лічильники досить дорогі. В середньому, ціна його разом з необхідними елементами (регулюючим вентилем, фільтром і запірною арматурою) і монтажем може досягати 16 тис. Рублів.

Слід мати на увазі, що лічильники обліку теплової енергії відносяться до категорії вимірювальних приладів і повинні мати відповідні паспорти і сертифікати. Після закінчення монтажу кваліфікованим фахівцем, лічильник пломбують. Перевірку приладу роблять один раз в чотири роки за рахунок господарів приватизованої квартири.

Компактні теплові лічильники зазвичай монтують на пряму трубу подачі теплоносія, значно рідше - на зворотний трубопровід. Зрозуміло, що при вертикальній системі розводки системи опалення встановлювати ці прилади доведеться в кожній кімнаті, що буде занадто накладно.

Куди економічніше поставити так звані розподільники. Вони вимірюють витрата теплоносія по різниці температур повітря в приміщенні і поверхні радіатора. Ціна одного розподільника близько однієї тисячі рублів. Установка, в залежності від комплектації, обійдеться від 2 до 6 тис. Рублів.

До речі, в багатоквартирних будинках, побудованих після 2000 року, передбачена горизонтальна система розводки труб системи опалення. Там можна поставити один лічильник обліку тепла на всю квартиру.

Сучасні вікна зі склопакетами в рази знижують тепловтрати приміщень
фото: Depositphotos

Перш ніж встановити в квартирі теплові лічильники, слід усунути всі джерела тепловтрат - щілини під підвіконнями, неутеплені вхідні двері, промерзають кути, не кажучи вже про старих дерев'яних вікнах.

Тільки тоді установка лічильників обліку теплової енергії принесе відчутну економію в оплаті житлово-комунальних послуг.

PS Деякі наші громадяни взагалі відмовляються від центрального опалення. Зробити це можна всім будинком, побудувавши власну котельню на зібрані гроші. Це, звичайно, дорого і клопітно, проте в підсумку економія виходить величезною. У столиці вже є приклади такого підходу до опалення своїх квартир.

Що ще почитати по темі?

Як платити за опалення?
У чому переваги двотрубної системи опалення?
Чи потрібен мені лічильник води?

Однак зараз щорічне зростання цін на послуги ЖКГ і тарифів на енергоносії змушує громадян задуматися, на чому ж можна заощадити, оплачуючи комуналку?
Чи всі мешканці будинку зможуть витримати таку фінансове навантаження?
Що ще почитати по темі?
Як платити за опалення?
У чому переваги двотрубної системи опалення?
Чи потрібен мені лічильник води?