Реклама
Реклама
Реклама

Як отримати субсидію без «прописки» і лише на фактичних мешканців: роз'яснення від уряду - новини ZIK.UA

Як отримати субсидію без «прописки» і лише на фактичних мешканців: роз'яснення від уряду Як отримати субсидію без «прописки» і лише на фактичних мешканців: роз'яснення від уряду   Жінка заповнює бланки для отримання субсидії

Жінка заповнює бланки для отримання субсидії. Фото: УНІАН

Нові підвищені тарифи на комунальні послуги вже встигли шокувати українців, і тепер багато з побоюванням очікують початку опалювального сезону, коли почнуть приходити нові платіжки за газ і тепло. В уряді запевняють, що всі, хто цього потребує, зможуть отримати допомогу в оплаті компослуг.

Як оформити субсидію без «прописки» і лише на фактичних мешканців житла і за яких умов можна втратити право на субсидію - про це йдеться в роз'ясненнях, наданих урядом.

Субсидія без «прописки» можлива на підставі договору оренди житла

  • Якщо людина не змогла оформити субсидію через відсутність прописки в квартирі, але там проживає і оплачує рахунки за тепло, газ, світло і воду, держава забезпечила йому можливість скористатися безповоротної допомогою на підставі договору оренди житла. Рішенням уряду не визначене жорстких вимог до такого документа: договір не потрібно завіряти нотаріально, достатньо всього двох підписів власника житла і орендаря.
  • Такий документ є офіційним підтвердженням права людини на субсидію і повинен враховуватися місцевими органами соціального захисту населення на користь сім'ї.

У разі збільшення кількості зареєстрованих осіб субсидію не скасовують, а перераховують

  • Норма, згідно з якою громадяни зобов'язані інформувати органи соціального захисту населення про зміни в складі сім'ї, діє в Україні з лютого 2015 року. Постановою №635 від 14 вересня 2016 року Кабінет Міністрів України лише конкретизував право управлінь соцзахисту призупинити нарахування субсидій в разі виявлення порушення чинного українського законодавства.
  • Отже, якщо громадяни протягом місяця самостійно не повідомили про збільшення кількості зареєстрованих у житловому приміщенні людей, органи соціального захисту населення в разі виявлення такого порушення має право призупинити, а не скасувати, нарахування допомоги на оплату житлово-комунальних послуг.
  • Після уточнення інформації перераховується розмір житлової субсидії. У разі збільшення кількості зареєстрованих осіб, в залежності від соціального статусу і доходів людини, який прописався, субсидія на сім'ю може бути збільшена або зменшена. Так, згідно з формули розрахунку субсидії, розмір допомоги залежить від сукупного доходу сім'ї: чим більше кількість членів сім'ї та її сукупний дохід, тим менше компенсація держави за комунальні послуги.

Пенсіонерам субсидія нараховується, виходячи тільки з розміру щомісячної пенсії, а не сукупного доходу за весь 2015 рік

  • Пенсіонерам, які перестали працювати в цьому році і не мають інших доходів, крім пенсії, при розрахунку розміру субсидії не враховується дохід за весь минулий рік, а враховується лише розмір щомісячної пенсії.
  • Всім непрацюючим пенсіонерам, які звернуться за призначенням житлових субсидій з вересня цього року, субсидія буде призначена за новими правилами - виходячи тільки з розміру щомісячної пенсії, а не сукупного доходу за весь 2015 рік.
  • Цим рішенням уряд відреагував на численні звернення українців, які в 2015 році працювали і отримували заробітну плату, або, скажімо, зарплату і пенсію, а в 2016 році з тих чи інших причин залишили роботу і отримують єдиний вид доходу - пенсію.

В яких випадках 50 тис. Грн не перешкоджає оформленню субсидії?

  • Продаж квартири або будинку НЕ входить в перелік критеріїв, які позбавляють права на отримання субсидії. Більш того, про факт продажу квартири громадяни НЕ зобов'язані інформувати органи соціального захисту.
  • У той же час уряд звертає увагу, що дохід від продажу квартири повинен бути задекларований в наступному році. Він буде враховуватися при розрахунку розміру субсидії на наступний період, скажімо в 2017-2018 роках.
  • Якщо сім'я зробила покупку, яка перевищує 50 тис. Грн на момент отримання субсидії, безповоротну державну допомогу в оплаті житлово-комунальних послуг їй НЕ припинять надавати. Факт такої покупки впливає на право на призначення субсидії на наступний термін.
  • На оформлення субсидії НЕ впливає також вартість майна, отриманого в спадщину або в подарунок. Цей дохід НЕ включається до сукупного доходу сім'ї і НЕ береться до уваги при розрахунку розміру субсидії.
  • Також в Кабміні звертають увагу, що наявність у власності двох житлових приміщень, двох автомобілів також НЕ впливає на право отримання субсидії. Враховується офіційний дохід, який приносить це майно.
  • Якщо сім'я придбала квартиру в кредит, то при визначенні її права на субсидію враховується сума першого внеску. Якщо ця сума перевищує 50 тис. Гривень, субсидія може бути призначена за рішенням Комісії на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання.
  • Винятком також є і медичні послуги. Якщо людина оплатив операцію і сума перевищує 50 тис. Грн - це НЕ позбавляє його права на субсидію.
  • Субсидія не призначається в разі, якщо будь-який із зареєстрованих у житловому приміщенні членів сім'ї протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, будівельних матеріалів або одноразово сплатив послуги з будівництва, ремонту квартири або будинку , автомобіля на суму, яка перевищує 50 тис. гривень. Однак і тут є винятки. Держава готова йти на зустріч тим сім'ям, які реально потребують допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг.

Субсидія оформлюється на фактичних, а не на всіх зареєстрованих мешканців житла

  • Часто буває так, коли в квартирі або будинку, де проживають батьки, прописані діти, які фактично там не проживають вже багато років. Зрозуміло, що їх дохід до нарахування субсидії ніякого відношення не має. Безоплатна допомога уряду в сплаті житлово-комунальних послуг - субсидія - оформляється виходячи з кількості фактично проживаючих осіб з числа зареєстрованих мешканців житла.
  • В такому випадку житель квартири при оформленні субсидії, заповнюючи декларацію про доходи в розділі «склад сім'ї», повинен вказати родичів, які зареєстровані, але не живуть з одержувачем субсидії. Зокрема, треба написати: «Зареєстровані, але не проживають». Разом з Декларацією треба подати Заяву з проханням розглянути на Комісії питання про нарахування субсидій на фактичну кількість людей, які проживають в квартирі. А також надати документ, що підтверджує факт не проживання відповідної особи за даною адресою (довідка з місця роботи в іншому місці), (довідка про навчання в іншому місці, про знаходження на лікуванні тощо).
  • На підставі цієї заяви Управління соціального захисту направляє в приміщення цього заявника державного соціального інспектора. Він в свою чергу, приходить, перевіряє, складає акт. Далі в органі соціального захисту готують подання на Комісію. І Комісія приймає рішення: призначити субсидію, скажімо, не на п'ять чоловік, а на трьох. І це рішення Комісії є обов'язковим до виконання тими житлово-комунальними підприємствами, які є постачальниками послуг. Тобто послуги нараховуються нема на п'ятьох прописаних, а на трьох реальних жителів. І доходи для розрахунку субсидії також беруться з трьох замість п'яти членів сім'ї.

Чому безробітним вважають два прожиткових мінімуми?

  • Неофіційні доходи отримує величезну кількість українських домогосподарств. Не сплачуючи нічого в Державний бюджет країни, непорядні громадяни хочуть отримати допомогу від держави на оплату житлово-комунальних послуг - субсидія в максимальному розмірі. І така допомога недавно їм дійсно надавалася. Це не справедливо по відношенню до тих людей, які працюють офіційно, чесно сплачуючи державі податки. За обсягом субсидія, скажімо, у скромної вчительки, яка важким, напруженою працею заробляє гроші і чесно платить податки, може бути менше, ніж у тих, хто не декларує ні копійки, але при цьому споживає газ, світло і т.д.
  • Тому зарахуванням двох прожиткових мінімумів - з 1 травня 2016 року - 2900 грн - держава вирівнює соціальну справедливість між тими, хто дійсно потребує підтримки в оплаті житлово-комунальних послуг, і тими, хто начебто не працює, але на якісь доходи живе. Тому якщо людина працездатного віку не працює, не служить в армії, не вчиться, йому під час оформлення субсидії з 1 травня 2016 року враховується не більше двох прожиткових мінімумів - 2900 грн.
  • Це стосується тільки працездатних людей. У той же час, є ті, хто насправді знаходиться в складних життєвих обставинах. І тоді комісія при розгляді заяв від претендентів на субсидію, якщо згадані обставини дійсно підтверджуються, може встановити державну допомогу з урахуванням одного, а не двох прожиткових мінімумів.
  • Рішення про зарахування двох прожиткових мінімумів людям працездатного віку при оформленні субсидії покликане стимулювати населення до праці та офіційним працевлаштування. Таким чином держава бореться з тіньовою економікою та прихованої зайнятістю.

Реклама

Багато людей задають питання - чому ми повинні працювати на дядька ? Найголовнішим моментом є стабільність в зарплаті (ти можеш дозволити собі придбати необхідні речі). Однак це може вимагати понаднормового робочого часу. Багато є моментів. Більш детально ознайомитися з ними можна на сайті http://www.officeplankton.com.ua.

* Якщо Ви помітили помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter.